A Windsor Castle Anglia legrégebbi és legnagyobb lakott kastélya (45.000 négyzetméter).
Az oda látogatók útközben akaratlanul is megtekinthetnek pár nevezetességet. Például a városházát (ahol Camilla és Charles összeházasodtak) és a mellette balra álló ferde kis házat amely teázóként üzemel. (Persze valljuk be, a kép legszebb éke az ezüst szürke elsuhanó VW…)
A környezet elragadó, gyönyörűen karbantartott akármerre nézünk. A várfalra tekintve megcsap minket a történelem szele és eszünkbe jut néhány érdekes adat, mint például az, hogy a kastély története Hódító Vilmosig nyúlik vissza.
Ahogy az ember felfelé sétál óhatatlanul is felmerül benne a gondolat: “Itt én is ellaknék… duzzogva.”
A gyakran hétvégenként itt tanyázó királynő ilyen kis kertekben pihenheti ki az uralkodás fáradalmait.
Én nem számítottam ennyi pálmára itt, de szép számmal akadnak.

A csodaszép, gót Szent György Kápolna is itt található rengeteg síremlékkel a belsejében. Álomszép!
Az őrökről az a pletyka járja, hogy nem csupán díszhuszárok, hanem háborút megjárt katonák akiknek ez a kitüntető feladat jutott.
Íme a királyi kandeláber. Egy apró arany korona is van a tetején, de sajnos nemigen látszik.
Ez maga a diszkrét palota épület.
Az állami lakosztályokban (amik telis tele vannak műkincsekkel) tilos fotózni, így a képeket kénytelen voltam letölteni (innen).
![]()
![]()
Ez a terem 1992-ben leégett (más szobákkal egyetemben) így ez a látvány már a felújításnak köszönhető.
Amit láthatunk: hatalmas szőnyegek, aranyozott, kárpitozott bútorok, falikárpitok és nehéz függönyök, Rembrandt-ok és Rubens-ek, elképesztő csillárok és faragványok nem beszélve a páncélokról és a porcelán gyűjteményről. Mindenkinek ajánlom, hogy nézze meg ha erre jár. Pompás!


…és ez volt a valódi angol menü a királyné vacsoráján… vagy legalábbis a valódi angol pub-ban nem messze a királyné vacsorájától.


Kommentek
Kommenteléshez kérlek, jelentkezz be: