Az árakat nézve kenyér lassan luxuscikké válik. Miért ne fogyasztanánk vagy vásárolnánk meg a mindennapit luxus környezetben? Lássuk külföldön hogyan csinálják!
Első utunk vezessen Olaszországa, egészen pontosan Milánóba. Ime a Princi pékség (Claudio Silvestrin Architects).
Innen ugorjunk át Torinóba. Ennek a pékségnek a tervezője egy hölgy, bizonyos Daniela Colli. Előbb gondolnám, hogy egy bárban vagyok, mint hogy zsömlét kérjek.
A szomszédos Ausztriában is érdemes körülnézni. Ez itt a Joseph pékség, Martin Dvorak munkája.
Ausztráliban valószínűleg a szörfösök a célközönség, legalábbis a hullámok elég meghatározóak ebben a dizájnban. Az üzlet a March Studio munkája.
A teljesen koncepció nélküli ugrándozással az országok között eljutottunk Japánba is.
Íme a Panscape Bakery, amely (végre vagy nem…) anyaghasználatában és színeiben is teljesen eltér a korábban látottaktól. Elkövetők: Hiroki Kawata Architects.
Oszakában Konjaku-an néven találjuk meg az alábbi helyet (Inly Design).
Ugyanitt található a Helsinki Bakery. Arihoro Mikaye munkája.
A Blé a görög szénhidrát rajongók kedvence lehet. Az üzlet kicsit teátrálisan mutatja be portékáját. A tervezők: Claudio Silvestrin Giuliana Salmaso. Lokáció: Thessaloniki.
Két órányira innen Elektra néven egy másik dizájn pékségbe botlunk. Az üzlet belseje a Studioprototype Architects munkáját dicséri. A látottak alapján nem alacsony költségvetésből gazdálkodtak…
Szerencsére az isztambuliaknak sem kell méltatlan körülmények között sorban állniuk a kifliért. A Komsufirin várja az igényes közönséget (Autobahn).
Persze nyilván labdába rúgnak itt még a spanyolok is. Legyen első helyen Barcelona a Crustó-val (Eva Cheung).
Következő állomás Sant Cugat del Valles. Szintén indusztriális-eklektikus hangulatban. A hely neve Serrajòrdia.
…és a végére befért Mexikó. Ez a hely már súrolja a cukrászda kategóriát, de azért szeressük! (Anagrama, San Pedro – Mexico)