DesignOlló

A legsportosabb dekoráció

 Ebben a lakásban 25 000 apró labda díszíti a falakat. A helyszín Brooklyn és egy Daniel Arsham nevű építész lakja. A 90 négyzetméteres lakásba a fiatalember munkahelyének – ami ugye egy építész iroda – személyzeti mosdójából vezet fel egy létra. 


Utánaszámoltam, a legolcsóbb fajta ping-pong labdából 6 darab kb. 200 Ft. Ez azt jelenti, hogy a falak dekorációja (a ragasztó nélkül) több mint 800 000 Ft-ba kerülhetett. Bár nyilván kaptak mennyiségi kedvezményt…

A linket F.Annától kaptam, köszönöm!

Presence

 Mit csináljak, ez egy ilyen “magyar hét” lett a Flyvision és a székelykapuk után most egy hazai audio terméket szeretnék bemutatni. A gyártó neve Bodor audio és a zenehallgatásban való tökéletes elmélyülés elkötelezett hívei.

Egyáltalán nem mellékes szempont, hogy termékeiket milyen külsővel ruházták fel és elmondhatjuk, hogy a Presence mindenhol megállná a helyét. …de nem a “diszkréten rejtsük el a hangtechnikát” rajongóinak ajánlanám.



A forgalmazó elérhető itt.

Kézzel faragott kapuk

Kolozsvári György honlapján kalandoztam nemrég. Ő kézzel faragott, egyedi székelykapukat készít megrendelőinek. 

Bemutatkozásából kiderül, nincs két egyforma kapu, vagy egyforma munka. Mindent az adott megrendelőnek készül. Szerinte a kapu feladata nem csak az idegenek távol tartása, hanem az a ház kiegészítője sőt éke lehet. Az első benyomás itt éri a látogatót és ez nagyon fontos. Szerintem is!






Fontos azonban, hogy ilyen kapu csak a stílusában hozzá illő házhoz dukál!


Itt repül a …. csoki!

 Aki azt hiszi, hogy a csokoládé nem képes a lebegésre az nézze meg ezt a kisfilmet.

Ez egy magyar találmány, neve: Flyvision és gyakorlatilag bármely tárgyat tudnak lebegtetni egyedi módon. Szerintem izgalmas.

Honlapjuk elérhető itt.

Kreatív fotók

 Jópofa fotók az interneten barangolásból.









Akinek van egy kis ideje feltétlenül nézze végig Eric Johansson további remek fotóit honlapján.


Párhuzamok nélkül


 Kanada nyugati partjainál járunk. A tervező Omer Arbel. A feladat pedig az volt, hogy egy, a környezetével együtt lélegző, nyitott ház szülessen. A nehézség pedig? A megvalósításnál meglévő, leégett raktárépületek száz éves gerendáit kellet módosítások nélkül felhasználni, melyek véletlenül sem egyforma hosszúságúak (90 cm-től 20 méteresekig).







További információ itt.

Rejtett világítás

 Pár éve emailben ajánlotta figyelmembe magát Varga Béla. Annak aki igent mondott arra az ajánlatára, hogy kapjon tőle anyagokat munkáiról nagyon kellemes meglepetésben lehetett része. Béla saját gyártású lámpatesteivel Varga’s Light néven a nemzetközi trendeket állandóan figyelve, követve és a maga ízlésére szabva állandó szereplője a postafiókomnak.

Hogy miket csinál? Ilyeneket:









Bár dolgoztunk már együtt (és az ügyfeleim részéről nagy volt a megelégedés a munkájával), személyesen még sohasem találkoztunk. Én azonban küldött referencia munkáin keresztül már jól ismerem.

Honlapot nem találtam… 

Feliratkozni a levelezési listára itt lehet: belavarga@freemail.hu

Karim Rashid Budapesten

 Annak aki szeretne betekintést nyerni a tervező munkásságába, meghallgatni az előadását vagy akár vele bulizni, íme a látogatás programja:

Előadás: 2011. február 2. 16.00

MOME Auditórium 1121 Budapest, Zugligeti út 9-25.

DJ show: 2011. február 2. 23:00

Ötkert, 1051 Budapest, Zrínyi utca 4.

Minitárlat a tervező munkáiból, mely megtekinthető 2011 február 2-5-ig:

MOME első emeletén, 1121 Budapest, Zugligeti út 9-25.

Ha valaki azt állítja, hogy eddig nem találkozott az egyiptomi származású, jelenleg New Yorkban élő úriember munkásságával és az általa elhíresült úgynevezett “érzéki minimalizmussal” az téved, és én ezt be is bizonyítom.

Ezeket (és még háromezernél is több ipari terméket) mind ő tervezte. Ugye, hogy ismerős?



A képek forrása itt.

Bútorok ruhában

 Ez nem tréfa! A koreai Kamkam bútorstúdió ruhába öltöztette bútorait. Íme a bizonyíték:

A cél egy friss, praktikus és kellemes kollekció létrehozása volt a ruházkodásban jól bevált kapcsokkal, gombokkal és pántokkal kombinálva.






Az végeredmény nagyon kedves és vidám lett!

A képeket itt találtam.

Kézzel készült általános iskola

Egy ausztrál (Anna Aeringer) és egy német építész (Eike Roswag) segítségével, tradicionális építési módok és anyagok használatával, újraértelmezésével készült ezt a csodálatos épületet egy Rodrapur nevű faluban, mindössze 4 hónap alatt. Hogy kik építették? A helyi munkások, civilek, tanárok és szülők. Íme a példa értékű összefogás eredménye!







A szerkezet bambuszból, a falak pedig a speciális helyi technikával, földtéglákból készültek. Ez ez igazi ökoépítészet és sikertörténet!


Forrás itt.

Mobil nézetre váltás Teljes nézetre váltás
Üdvözlünk a Cafeblogon! Belépés Regisztráció Tovább a NLC. oldalra!